Krásné odpoledne všem,
jak jsem slíbila, přicházím dnes s recenzí na dva produkty značky Ziaja. Dovolte mi nejdříve pár slov o firmě, protože mne svým přístupem zaujala a moc se mi líbí, jak výrobky, tak filozofie firmy. Byla založena roku 1989 jako rodinná firma v polském Gdaňsku vystudovanými farmaceuty Zenonem a Alexandrou Ziaja. Ve vedení firmy jsou především farmaceuti a chemici a hlavním měřítkem úspěchu je pro ni loajalita zákazníků.
Ziaja disponuje svojí vlastní výzkumnou, mikrobiologickou, fyzicko-chemickou a výrobní laboratoří a oddělením kontroly kvality. Zařízení laboratoří a systém kontroly kvality odpovídá evropským standartům
a to dovoluje výrobu kosmetických přípravků nejvyšší kvality.
Ačkoliv jsem již o Ziaje, jako o fajn kosmetice, několikrát četla na blozích, zdráhala jsme se nejdříve spolupráci přijmout, protože jsem nechtěla, aby jste četli po stopadesáté o tom samém, když jste ale vy sami začali o tuto značku projevovat zájem, začali jste se mě na tyto výrobky ptát a když mi o této značce vyprávěla známá, která vlastní u nás ve městě malou drogerii, jako o firmě, jejíž výrobky jsou vážně skvělé za velmi slušné ceny, byla jsem lapena a na spolupráci kývla, samozřejmě i díky tomu, že vám mohu přinést soutěž a tak máte možnost testovat se mnou. Celkově mi firma připadá jako takový polský Ryor, který mně osobně je sympatický velmi, hrozně fandím rodinným firmám a lidem, kteří svou práci umí a jsou v oboru machři, což se jistě dá říci o českém Ryoru. Jsem tedy nakonec moc ráda, že mám možnost vyzkoušet čtyři výrobky této značky a jelikož vlastním i několik vzorečků na suchou plet, jistě to nebude poslední, co od Ziaji vyzkouším. Dnes se ale vrhneme na recenzi prvních dvou výrobků.
Ziaja orange butter lip balm - pomerančový balzám na rty
Když jsem si mailovala s PR zastoupením Ziaji, nechala jsem vlastně výběr výrobků na nich, ale chtěla jsem vyzkoušet něco z pomerančové a pak z kakaové řady, protože tyto dvě vůně mi připomínají Vánoce a taktéž si myslím, že právě tato kosmetika by byla pěkným vánočním dárkem. Když mi dorazil balzám na rty, byla jsem nadšená, protože těch není nikdy dost. Znáte to, jeden zapomenete u postele, druhý v koupelně a třetí a čtvrtý je rozházen po kabelkách a tak se jednoduše ztratí. Tento balzám je balen v klasické tubě o obsahu 10ml a ceně 49Kč. Z tuby jde pěkně dostat přesně takové množství, které potřebujete a taktéž ergonomicky uzpůsobený aplikátor mi zcela vyhovuje. Texturou mi balzám připomíná hustou naoranžovělou vazelínu, což v podstatě, po prostudování složení, odpovídá. Ale jak víte, já proti vazelíně nic nemám, protože kůži chrání před vnějšími vlivy a zabraňuje odpařování vody z pokožky (nehydratuje sama o sobě, pouze izoluje a promazává a obsahují ji i luxusní značky). Balzám je tedy velmi příjemný na rtech, zvláčňuje a je celkově velmi příjemný. Výdrž není nijak excelentí a je třeba po čase nanést znovu. ALE! Ta vůně, to je prostě něco, nejraději bych ho snědla! Znáte takové ty chemické citrusové vůně, že kterých se spíše zvedá žaludek? Tak to tenhle balzám není, vážně mi připomíná čerstvě rozkrojený pomeranč. Za mě tedy palec nahoru už jen za tu vůni a hezký "retro" obal.
Ziaja orange body butter - poměrančové tělové máslo
V tomhle klasickém kelímku obdržíte 200ml PH neutrálního tělového másla za cenu 99Kč. A za tuto cenu obdržíte taky opojnou vůni čerstvě vymačkaného pomeranče. Já nevím, jak vy, možná se to někomu bude zdát moc voňavé, ale večer, po koupeli, když se namažu, ještě dlouho tu vůni cítím a úplně ji miluju. Myslím, že výdrž vůně je několik hodin, ne jako u jiných mlék či krémů, kdy po vsáknutí necítíte zhola nic, do rána tedy nevydrží,ale několik hodin opravdu ano. Konzistence není úplně máslová, spíš takový hutnější krém, zato se ale kupodivu rychle vsakuje, takže se člověk může brzy obléknout a zanechává pokožku skutečně velmi vláčnou a hydratovanou. Na suchou kůži značka ideál, další výrobek, který má za mě palec nahoru a celkově pomerančová řada u mě boduje.
Takže celkově zatím velká spokojenost, tyto výrobky bych s klidným svědomím zcela doporučila. Seženete je bud na eshopu www.ruzova10.cz nebo v menších českých drogeriích nebo v síti Rossmann (edit v Rossmannech bude končit a bude nově v Tetě, je v Globusu, Albertu, Bille a pod. a klasických menších drogeriích). Už jste něco zkoušeli?
64 komentářů
Pomerančová řada mě taky moc zaujala, ale bohužel jsem ještě neměla možnost něco vyzkoušet. Až mi dojde těch 150 krémů, co teď mám, objednám něco přes e-shop :-D
OdpovědětVymazatTen balzám vypadá slibně. Já od Ziaji zkoušela kde co, kupuji ji v polském Rossmanu (mám to kousek do Polska) a je tam o mnoho levnější. Zrovna používám kakaové máslo a té vůni se máloco vyrovná, určitě doporučuji!!
OdpovědětVymazato mnoho levnější? :) to už musí být zadarmo, když i u nás je hodně levná :D
VymazatVypadá to krásně! Zvlášť jestli to opravdu tolik voní po pomerančích :)
OdpovědětVymazatZní to opravdu lákavě! Super recenze! :)
OdpovědětVymazatAhoj Peti, ja mam od ziaja cocoa butter - kakaove maslo,krem na ruce a uplne ho zboznuji. Musim potvrdil neuveritelnou delku vune, moje ruce i po 2h po aplikace kremu vonely po cokolade. Ted se tesim na peeling co ziaja nabizi :)
OdpovědětVymazatJá loni dostala k Vánocům od babičky tento vánoční balíček+ v něm ještě byl sprchový gel!!!! Byla naprosto nadšena!! Ta vůněěě!! Hned jak jsem dopotřebovala, tak už jsem doma měla další balení! Pro mě nejlepší výrobky. :-) Co mě víc překvapilo, že babička ten vánoční set objevila v Bille :D od té doby, co mi to řekla tak chodím a ještě jsem neměla štěstí na podobný balíček teda :D
OdpovědětVymazatPěkná recenze :) Já měla od Ziaja kakaový pleťový krém (teď nevím, jestli jsem to správně označila, jestli to není kakaové máslo nebo tak něco :)) .. Ten byl fakt bombovní a pak jsem měla možnost vyzkoušet olivový a ten si naopak oblíbila moje mamka. Má totiž fakt suchou, citlivou pleť, jenže teď zrušili výrobky s Rossmanu a takových drogérií .. No a v obchodech typu Tesco, Albert je toho fakt málo :(
OdpovědětVymazattohle máslo doporučuju každému kdo miluje vůni čerstvých citrusů je naprosto úžasné!
OdpovědětVymazatjá mám oba produkty a rozhodně si je chci znova koupit :(
balzám je úžasný ;)
OdpovědětVymazatziaja je vskutku uzasna znacka!
OdpovědětVymazatNějaké z výrobků od Ziaji mají i v Albertu a v Globusu ;)
OdpovědětVymazatTen obal balzámu na rty se mi zdá hrozný, ale tělového mléka je hezký. Já se značkou Ziaji zatím nemám žádnou zkušenost. Kde to koupím, v Rossmanu?
OdpovědětVymazat:-)) tak už jsem si přečetla i tu poslední větu, kde to seženu:-D Tu jsem předtím přehlédla.
OdpovědětVymazatBHA, ktorú obsahuje balzám je dosť jedovatá látka :-(
OdpovědětVymazatchtělo by to nešířit paniku, to je přesně to, co jsem psala níže, spousta lidí si dnes na netu něco najde a hned z toho dělá závěry, tato látka v krému nejspíš neškodí a její škodlivost nebyla prokázána ani v jídle, myslím, že pokud se tím člověk necpe, v krému to neuškodí:
VymazatPřestože je v Evropské Unii povolena a její používání podporováno, existují jisté pochybnosti o jejích účincích na lidský organismus. BHA proniká do tukových tkání organismu, může mít příznivý - protirakovinotvorný - vliv na funkci jater a ledvin. Na druhou stranu, při pokusech na zvířatech byly prokázány i opačné – rakovinotvorné účinky. U krys se vyskytly známky rakovinotvorného bujení předžaludku. Pokusy stále probíhají, ale literatura obecně uvádí BHA jako látku pro člověka bezpečnou. Citlivým osobám může vyvolat kopřivku a jiné reakce, zejména přímým stykem s pokožkou prostřednictvím kosmetických přípravků
Áá to se děsně hodí, nad tím krémem uvažuji už déle a potřebovala jsem recenzi od nějaké "sucharky" jako já :) Já mám sprcháč od Yves Rocher http://www.yves-rocher.cz/hygiena/jardins_du_monde/sprchovy_gel__pomerancovnik_z_floridy a je naprosto boží! Opravdu jak vymačkané pomeranče, žádná chemie. No tak snad jsem teď k němu našla krémíka a budu celá celičká pomerančová :D
OdpovědětVymazatOd této značky mám kakaové denní máslo, které mi dala kamardáka k narozeninám. Ze začátku jsem byla trochu skeptik, ale ta vůně!!! Bože! :) Můj přítel se mě po mém večerním odlíčení vždycky ptá, jestli jsem něco neupekla, protože tu něco podezřele voní :D Navíc se nádherně vpíjí a dokonale hydratuje. Po pasece, kterou na mě napáchalo tonikum od Garnieru, kdy se mi loupaly suhé šupiny kůže z obličeje, tenhle máslo-krémík mi dal kůži na obličeji úžasně dohromady, naprosto kouzelná hydratatce :) Za mě má tahle firma 5* a těším se, až budu zkoušet i další věci:) Děkuju za recenzi Péti, mám pomerančové tělové máslo od BodyBasic a taky se mi sbíhaj sliny. Takže hned jdu balzám objednávat! :) Kristýna
OdpovědětVymazatmám celou pomerančovou řadu a nemůžu se jí nabažit :P vůně je prostě krásnááá
OdpovědětVymazathmmmm.. asi budu muset jít navštívit drogerii :D byl by to i super vánoční dárek
OdpovědětVymazatMě bohužel pomerančová řada nezaujala:( Po pomerančích nevoní, je to taková "kyselá vůně".
OdpovědětVymazatNavíc jsem se osypala po prvním použití:(
Mně se tedy obal balzámu moc nelíbí, ale to bych neřešila a užívala si pomerančové vůně :).
OdpovědětVymazatJá vlastním sprchový gel z pomerančové řady, moc nepění, ale jinak je fajn... a voní teda... jak to po tobě čtu, tak přesně vím, jak chceš tu nepopsatelnou pomerančovou vůni definovat..Je to vážně aromatherapy :-)))))
OdpovědětVymazatSuper recenze, první kterou jsem o Ziaje přečetla celou :)
OdpovědětVymazatZiaja je fajn, taky jí mám ráda :) a tuhle pomerančovou řadu už musím taky konečně vyzkoušet!!
OdpovědětVymazatmiluju Ziaju mám od ní pár věcí hlavně teda pomerančový balzám na rty mám také a na celou pomerančovou řadu už mám delší dobu zálusk :))
OdpovědětVymazatKosmetiku Ziaja mám také moc ráda. Miluji jejich kakaokvý sprchový gel. Teď jsi mě teda navnadila do koupi pomerančové řady :)
OdpovědětVymazatAkorát mám dojem že z drogerií Rossmann tuto kosmetiku stáhly :(
Ahoj,
OdpovědětVymazatpromiň Peti, ale kdykoliv čtu něco takového "zařízení laboratoří a systém kontroly kvality odpovídá evropským standartům", prvně se zasměju a pak kroutím hlavou. Žijem v EU, Poláci taky, takže dodržovat ev. standarty je nutnost, ne něco speciálního, chápáno jako něco "navíc"(platí to i pro výrobce mimo EU,co chtějí dodávat na naše trhy). Prakticky certifikáty kvality jsou jen opičárny, kterými se výrobci zavazují dodržovat podmínky výroby, které stejně ve většině případů dodržovat musí. Ale mít na to papír a chlubit se tím, vypadá dobře.
Neber to prosím jako kritiku, spíš jako upřesnění, každopádně ti děkuji za tip na Vánoční dárek.
Tereza
Ahoj,
OdpovědětVymazatpromiň Peti, ale kdykoliv čtu něco takového "zařízení laboratoří a systém kontroly kvality odpovídá evropským standartům", prvně se zasměju a pak kroutím hlavou. Žijem v EU, Poláci taky, takže dodržovat ev. standarty je nutnost, ne něco speciálního, chápáno jako něco "navíc"(platí to i pro výrobce mimo EU,co chtějí dodávat na naše trhy). Prakticky certifikáty kvality jsou jen opičárny, kterými se výrobci zavazují dodržovat podmínky výroby, které stejně ve většině případů dodržovat musí. Ale mít na to papír a chlubit se tím, vypadá dobře.
Neber to prosím jako kritiku, spíš jako upřesnění, každopádně ti děkuji za tip na Vánoční dárek.
Tereza
Ahoj Terko, no v tom máš celkem pravdu, je to stejné jako když se někdo chlubí tím, že netestuje na zvířatech, když je to v EU od roku 2002 zakázáno, na druhou stranu je to ale fakt, který uvést mohou kam chtějí a pokud to pomůže jejich propagaci, nevidím důvod, proč by to neměli uvádět, mně je jako laikovi sympatické, že tato fakta uvedou, i když je to vlastně samozřejmost, navíc vlastní laboratoře zdaleka samozřejmostí nejsou, plno firem si nechává dělat kosmetiku jinde ;).
Vymazatmám obojí a ta pomerančová vůně je dokonalá! opravdu jako čerstvě rozkrojený pomeranč :)
OdpovědětVymazatAhoj Peťo a čtenářky blogu, nedá mi to a musím se vyjádřit ke složení výrobků. Krém vypadá pěkně, věřím že krásně voní a zdá se ti Peťo super, jsem moc ráda že sem fotíš obal výrobků včetně složení a tak zase vím, čemu se vyhnout. Látka v tomto krému obsažená - 2bromo-2nitropropane-1,3diol patří mezi velmi nebezpečné látky, které se bohužel v kosmetice používají. Tato látka je toxická pro lidskou kůži, plíce a imunitní systém a dráždivá pro oči a plíce. Uvolňuje se z ní formaldehyd a nitrosaminy, což jsou rakovinotvorné látky. Taktéž parabeny (které jsou v krému hned 2) jsou podezřelé jako rakovinotvorné. Bohužel kosmetické firmy na tato zdravotní rizika nedbají, je pro ně důležitější aby měl výrobek dlouhou trvanlivost, zákazníkům voněl a zároveň byl levný. Holky nechci vás tu nijak přesvědčovat ale snažte se takovým látkám vyhýbat, jde o zdraví. Všem Vám přeju krásný den a doufám, že byl můj příspěvek pro někoho třeba prospěšný :-)
OdpovědětVymazatDeni
Ahoj Deni, děkuji za upozornění, já nejsem chemik, takže nestuduji jednotlivé složky v krémech, protože se obávám, že nedokáži objektivně určit jejich účinky. Nicméně, na tvůj popud jsem si vyhledala něco o této látce a všude píší to, co ty uvádíš, což mě vede k myšlence,jak je možné, že je toto schváleno, proč se to do kosmetiky může přidávat, pokud prokazatelně něco takového látka způsobuje, nebo jsou to jen takové plané poplachy....mně totoiž přijde, že v poslední době je škodlivé už úplně všechno, to bychom nemohli používat nic.....budu hrozně ráda, pokud je tu nějaký odborník, který by nám to vysvětlil nebo pokud ty sama jsi chemik a půoučíš nás,jak taková látka v těle funguje, budu moc ráda, díky!
VymazatAhoj Deni, zda sa, ze sa v tych chemickych zlozeniach vyznas. Chcela by som sa ta opytat aku kozmetiku by si odporucila, ktora je bezne dostupna v drogeriach? (Nivea, Garnier, Neutrogena, Cien od Lidl, Dermacol, Ryor) Dakujem za odpoved
VymazatKattia
Ahoj Deni, zda sa, ze sa v tych chemickych zlozeniach vyznas. Chcela by som sa ta opytat aku kozmetiku by si odporucila, ktora je bezne dostupna v drogeriach? (Nivea, Garnier, Neutrogena, Cien od Lidl, Dermacol, Ryor) Dakujem za odpoved
VymazatKattia
Ahoj všem, jak je možné, že kosmetické firmy do svých výrobků používají zdraví škodlivé látky? Asi stejně tak, jako je možné prodávat cigarety nebo vypouštět do vzduchu z továren jedy (doporučuji výlet na Ostravsko). Je naivní myslet si, že pokud je něco zdraví škodlivé, tak to musí být i zakázané používat. Je na každém,zda bude slepě spoléhat na to, že když se něco prodává v obchodech, musí to být ok, nebo si naopak sám začne vyhledávat nezávislé informace .... jo, je to časově náročnější, záleží na každém, jaké má priority. Hezký den všem. Prune
VymazatTak to by mně zajímalo, jak to má např. značka Ryor, požívám jejich krémy a pak mám i pár věcí z Avonu a Oriflamu. A zrovna Avon a Oriflame, tam má vždycky ve složení napsáno tolik látek, které nevím jestli jsou bezpečné.
VymazatRyor a Ziaja obsahuje vyššie spomínanú látku v takmer každom výrobku. Rovnako sa tiež nachádza vo výrobkoch na intímnu hygienu. Aj obyčajný parfum, ktorý je obsahom takmer každého výrobku môže u citlivých osôb spôsobiť problémy. Na druhej strany parabény po najnovších výskumoch nie sú tak nebezpečné ako sa predpokladalo. Takže ako sa tu často riešia veci ohľadom vazelíny a jej škodlivosti..verte, že sú látky oveľa agresívnejšie.
VymazatOno většinou nikdy nelze tak jednoduše říct, že značka X je ok a Y je plná jedů. Je to spíše výrobek od výrobku. Třeba zmíněná ziaja má určitě i ok výrobky, nelze vše podle značky házet do jednoho pytle. S Ryorem osobně mám problém, vadí mi, že se prezentují jako přírodní kosmetika, přitom jejich krémy jsou přírodní asi tak jako coca-cola. Kdo nevěří, ať si přečte složení na krabičkách. S Avonem a Ori zkušenosti nemám, ale tipuji, že to bude takový průměr. Kdo chce bezpečnou kosmetiku a nechce se zdržovat sáhodlouhým rozklíčováním jednotlivých ingrediencí, musí asi sáhnout po značkách typu Lavera, Logona, Cannaderm apod. Bohužel tahle přírodní kosmetika nemusí vyhovovat každému, mně jako alergikovi dokáže takový hezký přírodní krém udělat na pleti pěknou paseku. Prune
Vymazatpresne toto je dovod, preco som od zjajy nic zatial nekupila. nevravim ze nekupim nikdy, ale... myslim si, ze pokial clovek kozmetiku strieda - tak sa nevystavuje dlhodobo tym istym skodlivym latkam. taktiez sa riadim jednoduchym pravidlom - cim menej zloziek v zlozeni tym lepsie. kedma nieco zlzoenie dlhe ako biblia - ruky prec
VymazatAhoj holky, já sama chemik nejsem, jen se snažím vyhledávat si o tomhle tématu informace a stejně tak jako se snažím vyhýbat škodlivým látkám v potravinách, tak se snažím vyhýbat i škodlivým látkám v kosmetice. Ne vždy to lze a nejsem taky žádný maniak, který by to řešil u každé věci ale snažím se. Ptaly jste se co bych doporučovala za kosmetiku - např. český Saloos, v tom opravdu nenajdete nic špatného a mají balzámy, pleťové vody, odličovací oleje, pěstící olejíčky atd. Je to jen čistá příroda. Taky mám moc ráda Alverde a vůbec v DM mají speciální regál s přírodní kosmetikou ať už levnější Alverde, nebo dražší značky, takže si určitě vybere každý. Hodně přírodní je také Lush i když ne zcela ale u každého výrobku mají jasně označeno co přírodní je a co ne nebo Karel Hádek (ale i ten má v některých krémech parabeny takže je potřeba si na jeho stránce složení přečíst). Dám Vám sem nějaké odkazy na stránky s přírodní kosmetikou a také jednu, kde si můžete počíst :-) Snad jsem Vám trochu pomohla :-) Jinak ještě ke klasickým značkám Garnier, Nivea (pokud není z řady Pure and Natural), Ryor nebo Avon, to je vesměs všechno stejné. Deni.
Vymazathttp://www.saloos.cz/
http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/
http://www.lushcz.cz/
Tady jeden docela poučný článek:
http://avocados.cz/slozeni-kosmetickych-vyrobku
Tak to jste mně moc nepotěšily, Ryor je přírodní kosmetika. A jestli tam dávají tyhle chemické hnusy, co jsou podezřelé jako rakovinotvorné, tak to mně Ryor zklamal. Až budu mít čas, tak si všechny látky, co Ryor přípravky obsahují vyhledám. Opravdu od Ryoru mám hodně věcí. Jinak značku Ziaja neznám a po tomhle si jí nekoupím. Asi začnu používat věci jen od Saloosu, i když jsou dražší. Ale na druhou stranu dneska je fakt škodlivé všechno.
VymazatZase se do toho musím vložit a zase budu zlá. Viz můj příspěvek výš: všechny jsou testované, to znamená, že množství nebezpečné látky, které krém obsahuje, je takové,aby bylo pro člověka neškodné. Tady tato je zrovna konzervant s antibakteriálním účinkem, v krému může zaujímat pouze 0,1%. Pojem přírodní si taky představujete dost naivně. Často se léčivé a pěstící složky z přírody (rostlinek, ovoce, apod.) vytahují právě pomocí "chemikálií". Je to úplně běžné, už od počátku lidstva. Mám to rozvádět dál? Pijete rozpustné kafe? Denně si pochutnáváte na kyselině sírové, co zdravé margaríny? olej se z podzemnice dostává za pomoci benzínu. Pitná voda, hm chlor... Ten je nebezpečnou látkou s velkým N, na koupališti v menším množství desinfikuje, v pitné vodě je v takovém množství,aby stále desinfikoval a současně nepoškozoval zdraví. Zubní pasty, flor či chlor... Otrávit se můžete úplně ze všeho, i z vitamínu, vždy záleží na množství a koncentraci, pak až existují malé niance v citlivosti každého z nás. Většina chemie pochází z přírody, jen se dnes ve stejné kvalitě vyrábějí chemicky, to ale neznamená, že jsou lepší či horší.
VymazatTady spis,které výrobky ji obsahují http://ebookbrowse.com/bronopol-xls-d45404465
Ještě mě napadlo, pokud věříte,že přírodní kosmetika obsahuje pouze látky, u kterých nenajdete žádné podezření na rakovinotvornost tady jeden příklad Lavela Zjemňující hydratační fluid Bio Máta & Bio lopuch- např. Myristil Alcohol: ve vysokých dávkách karcinomy kůže, dráždivý pro pacienty s velmi citlivou pokožkou. Tocopheryl Acetate (vitamín E): mírně nebezpečný pro životní prostředí, silně toxický pro lidskou kůži, při testech in vitro prokázali pozitivní mutace odkazující na rakovinu.
Vymazatjá musím souhlasit s terezou p., jen mi potvrzuje můj názor se zdravým seslkým rozumem, ono je dneska strašně moderní říkat, že škodlivé není jen to, co je čistě přírodní,nechápu třeba ani tu Lush mánii, protože to není kosmetika přírodní, ale pouze čerstvá a tím pádem neobsahuje třeba tolik konzervantů,ale zase nevydrží a mohou se v ní snáze množit bakterie, tak co je horší? je to asi na každém,jakou cestu zvolí, ale za mě já proti chemii nic nemám, ani proti vazelíně, pokud to člověk používá v rozumném množství a střídá to, vždyt jinak byste si museli pěstovat vlastní potraviny, krmit je krmivem z vlastních luk a polí (ovšem to nevím,kde byste je měli, protože i v té půdě ta chemie už dneska je např. dusičnany, které se tam dostanou hnojením a trvá několik let, než se jich zbavíte). Prostě chemie je v rozumné míře nutná a prospěšná, nejsem zastáncem tohoto panikaření ;). A jak jsem psala v prním komentáři, nevěřím tomu, že kdyby to bylo tak škodlivé v koncentrraci, která v krému je, bylo by to povoleno, naprosto se ztotžnuji s terkou v tom, že otrávit se můžete vším,když je toho moc a to je právě o tom selském rozumu, který bych radila používat a nevěřit hned všem poplašným zprávám. Ale jak říkám, je to jen můj názor a postoj a rozhodně ho nikomu nevnucuji a je na každém, jak se k těmto věcem staví, jen si uvědomte, že právě ty "přírodní firmy" bývají ty najdražší a proč si myslíte, že to tak je? kvůli surovinám ne,ale protože je to modní vlna a dá se na starchu, panice a stádovitosti lidí dobře vydělat....
VymazatŠkodlivé není jen to, co je čistě přírodní, hned mě napadají "přírodní" jedy? Rulík zlomocný, arsen... Chemie je všude kolem, lidské existence je jen biochemie. Třeba takový dnešní aspirin- kyselina acetylsalicylová- byla objevena ve vrbě, a odvary z její kůry používali už ve starověkém Sumeru, na snížení bolesti u porodů a na snížení horečky. Dokážete si představit, kolik litrů takového čaje byste musely vypít,aby se to vyrovnalo dnešní jedné tabletce, kolik vrb pokácet. A co dělají dnešní "přírodní společnosti", složitě pěstují jednu rostlinku,aby získali trošku látky,která se dá lehce vyrobit, a je naprosto totožná s tou chemickou? Otázkou je, o kolik víc u toho spotřebují energie, vody, projedou nafty na polích (tady by to vysvětlovalo i cenu "přírodní kosmetiky"). Peťi tohle by mě fakt zajímalo, jak to probíhá, jestli to tak probíhá? Kdybys měla příležitost mi tento mechanismus zjistit a osvětlit :) ? Spousta chemikálii se stále získává pouze z rostlin a živočichů, někdy je vylepšili přehozením řetězců nebo je jinak překombinovali, pro větší účinnost,ale určitě bych netvrdila, že je to fuj a musíme se tomu vyhýbat, dělat poplach apod. Je to módní trend (chemie a farmacie jsou zlaté doly) a je jen na vás, jestli se hodláte zase vrátit (dle mě přečůrat) k získávání stejné látky neúspornou složitou cestou, přičemž získáte to samé jen v malém množství a o malé koncentraci. Nechtěly byste zase zavést zpátky tbc, tetanus, černý kašel a podobně? Když už návrat k přírodě tak se vším všudy :D
Vymazatasi tak, souhlasím s tebou,Terko, samotnou mě tato problematika zajímá, ovšem do něčeho tkového se sama pustit nemůžu, nejsem opravdu chemik a v tom je právě podle mě i ten kámen úrazu u ostatních, co plaší, protože spousta laiků vidí uhlíkový řetězec a ačkoliv by o tom měli nějaké ponětí, tak to hned označí za jed, protože je to přece chemie,ale že z chemických látek se skládá vše kolem nás, to už jim nedojde. Proto si myslím, že je nezbyné,aby tuhle problematiku řešil odborník a navíc nezaujatý, protože farmacie je opravdu největší byznys dneska, bude ale asi těžké někoho takové sehnat......
VymazatOsobně si nemyslím,že by si společnost, která si zařídí certifikát kvality lajzla přidávat nebezpečnou látku v nepovoleném množství. Někdo, kdo investuje tolik peněz do získání certifikátu (a že se tady bavíme o statisících), se prakticky chlubí tím,že striktně dodržuje to, co mu nařizují zákony. Audity se provádějí snad každoročně. (Externí audity) Mě by teda opravdu spíš zajímalo, jestli za účelem bio, eko, přírodní, nepromrhají daleko víc energií, než za stejný výsledek v laboratoři. Něco jako, jestli se za cenu přírodní kosmetiky neničí přírodu ještě víc :)
VymazatKdyž už se to tady tak řeší, tak jsem poslala email paní ing. Horčíkové, která je chemik a vedoucí laboratoře firmy Ryor. A tohle mi napsala :2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol je v kosmetickém průmyslu běžně používaná a přísnou evropskou legislativou povolená konzervační látka. Protože naše výrobky většinou obsahují vodu-živnou půdu pro mikroorganizmy, je nutné je nějakým způsobem konzervovat, aby se předešlo mikrobiálnímu znehodnocení výrobku, mikrobiologicky znečištěný výrobek by byl pro pleť velmi nebezpečný. I povolené konzervační látky bývají v koncentrovaném stavu pro lidskou kůži škodlivé, jinak by ani nemohly výrobky konzervovat, tj.ničit mikroorganizmy. To se týká jak uvedené látky, tak i např. benzoanu a sorbanu draselného, isothiazolinonů, parabenů, diazolidinyl urey a mnoha dalších běžně používaných konzervačních látek, ale i parfemů, přírodních silic aj. v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. Ale konzervanty se v kosmetických výrobcích používají ve velmi nízkých koncentracích, např. 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol jen v setinách %. Navíc jejich koncentraci jsme mohli u mnoha našich výrobků snížit díky použitím airless dávkovačů. Povolená koncentrace použitých konzervantů je přísně regulována legislativou (na základě medicínských a vědeckých poznatků, kdy je např. vyloučena jejich karcinogenita), její dodržování je kontrolováno, u všech kosmetických výrobků je posuzována a hodnocena jejich bezpečnost pro zdraví lidí, na trh mohou jít jen přípravky bezpečné. Jinými slovy, pokud si budete kupovat kosmetické výrobky vyrobené renomovanými firmami v EU, můžete si být jista, že výrobky odpovídají platné legislativě a že jsou tudíž bezpečné pro zdraví lidí a nejsou karcinogenní.
VymazatKonkrétně naše výrobky jsou posuzovány MUDr.Jírovou ze Státního zdravotního ústavu v Praze, materiály ke všem použitým ingrediencím a výrobkům pro toto posouzení připravuji a tak vím, jaké podrobné toxikologické údaje ke všem surovinám jsou potřeba a že je tedy vyloučeno, aby námi použité ingredience v použitých koncentracích nebyly pro zdraví člověka bezpečné.
Nevím, odkud jste čerpala informace o škodlivosti používaných látek, informace např. o nebezpečnosti parabenů nebo tenzidu SLES (sodium laurylethersulfát) jsou v médiích nebo i některých populárně-naučných knihách velmi přehnané a vytržené z kontextu, protože není uvažováno právě o koncentraci, svou roli hraje i použitá receptura, kdy kombinace použitých látek může dráždivost jiných ingrediencí významně snížit.
Tak si tu tak pročítám tuhle zajímavou debatu a napadá mě, to jste tak naivní, že věříte odpovědi paní, která vlastní kosmetickou firmu a které jde o zisk a v žádném případě si nemůže dovolit nějaký humbuk kolem používaných látek v jejích produktech? No dobře. Samozřejmě že se tyto konzervanty používají jen v omezeném množství, stejně tak jako se v omezeném množství používají éčka v jídle a opět vám všichni budou tvrdit jak je to bezpečné a Evropskou unií schválené, rozumný člověk, který používá selský rozum se nenechá krmit vyjádřeními EU, politiků, či v tomto případě zástupců firem. Někomu prostě o zdraví jde a někomu ne, tak to vidím já, takže si kosmetiku s těmito super konzervanty dál kupujte, já to raději dělat nebudu. Mějte se hezky Lída.
VymazatKoukala jsem na složení produktů firmy Saloos a tam by teda nic závadného být nemělo. Ale stejně mně tohle přijde přehnané, to je jako když někdo tvrdí, že z antiperspirantů budu mít rakovinu prsu. Řekla jsem to svému gynekologovi a ten mně na to odpověděl, kde jsem to četla, že tohle teda v životě neslyšel a je to podle něj blbost.
Vymazat"a napadá mě, to jste tak naivní, že věříte odpovědi paní, která vlastní kosmetickou firmu a které jde o zisk" a mě zas napadá, že ty jsi konkrétně osoba, která krásně sedla na špek oněm "přírodním kosmetikám", které svými krásnými slovy vymývají mozek, těm,co jim to dovolí. Jinak já jsem jen ráda, že dotyčná paní odbornice přes chemii potvrzuje má slova. My jsme na toto téma diskutovali v hodinách toxikologie. Dnes jsem se bavila s pánem, který je členem akreditační komise právě pro tyto certifikáty kvality, a on tvrdil, že naše české firmy vyrábějící kosmetiku spolupracují s VSCHT nebo Výzkumnými ústavy, takže tyto obavy jsou neopodstatněné.
VymazatŽe v Saloosu není nic závadného? To ani v Ziaji, Nivea a dalších. V Saloosu je vitamín E skoro ve všem, klidně sem šoupnu studii v angličtině, která říká, že ve vyšších dávkách je vitamín E pro lidský organismus škodlivý (silně toxický pro lidskou kůži, při testech in vitro prokázali pozitivní mutace odkazující na rakovinu). Stále tady jde jen o miligramy a koncentraci v celkovém obsahu. To,že je nějaká látka "podezřelá" z rakovinotvornosti v překladu znamená, že existuje možnost, že když se tím budete patlat např. 2x denně 70 let v kuse, objeví se rakovina prsu. Ale už nikdo neprokáže, že je to z toho nebo třeba z šamponu,který používáte. Takový výzkum, že se někdo bude 70 let patlat jedním a tím samým se provést nedá, navíc by většina ze vzorku umřela na něco jiného.
Takové ty největší karcinogeny se k naší pokožce opravdu nedostanou.
Opět nemůžu než souhlasit s terezou p., toto je i můj názor a co se týče vymývání mozků "přírodními kosmetikami", o kterých si ženy myslí, že těmto společnostem jde jen o jejich dobro, nikoliv o vlastní kapsu, dovolte mi,aby se zasmála vaší naivitě ;). Trend bio je stejně jako v potravinářském průmyslu prostě skvělý byznys, ale přála bych vám vidět,jak se například na takové biofarmě hospodaří (a že vás to vyvede z omnylu), to samé vím, že kupříkladu jedna značka kosmetiky, která se vydává za přírodní, je vyráběna v továrně té "chemické" kosmetiky naprosto stejným způsobem se stejnými přísadami,akorát se na to dá jiná nálepka a napíše se přírodní. takže mnohem naivnější, než věřit, že všechny látky jsou v přijatelné neškodlivé koncentraci, je věřit, že přírodní kosmetika vám nemůže ublížit a nevpravujete do těla nic, co by mohlo způsobit alergie, či jiné potíže.....
VymazatTeda Péťo, zatím jsem Ziaje odolávala, ale tím máslem jsi mi nálakala. Zbožňuji všelijaký mazátka na tělo, co pěkně promažou a navíc když voní, tak je to bomba.
OdpovědětVymazatSuper recenze, díky! :)
Z pomerančové řady mám sprchový peeling na tělo a je báječný. Kůži vyhladí a ta vůně... !!!
OdpovědětVymazatahojky, z této řady mám doma tělové mléko, sprchový gel a samozřejmě i balzám na rty. Zatím jsem vyzkoušela poslední dva zmíněné výrobky a jsem naprosto spokojená. Balzám na rty je strašně příjemný na rtech a zároveň působí i jako lesk. A vůně sprcháče je neodolatelná. Voní jako čerstvě oloupaný pomeranč. mňam
OdpovědětVymazatTen balzám mám taky a je opravdu super.
OdpovědětVymazatPeti, nesleduju tě pravidelně a nekomentuju. Mám trochu jiný vkus než ty, takže bych neměla moc co říct :) Dnes komentuju proto, že se mi strašně líbí líčení Terezky z dalšího postu. Nalíčila jsi ji akorát, je to krásné a citlivé. A slečna má nádhernou barvu vlasů :) Doufám, že jí věneček vyšel! Píšu sem, protože tam nemůžu dát koentář, snad to nevadí. Zavítej někdy i k nám na blog :)
OdpovědětVymazatwww.sofastars.blogspot.com
Děkuju moc, to jsi mě potěšila a já jsem zapomněla povolit komentáře, už je to v pořádku :). Váš blog znám, už jsem tam několikrát byla a je moc super :)!
VymazatAha, tak to musím ještě pochválit Terezku tam :)
Vymazatikdyž kosmetiku s vůní pomeranče moc nemusím, to máslo vypadá úúžasně :)
OdpovědětVymazatAhoj, tak mě to taky nedá.Nevím,ale já nevěřím, že všechno co se prodává je zdravotně nezávadné. Je to jen byznys a o člověka jako takového vůbec nejde. Jak by bylo možné koupit si např kečup kde není ani památky po rajčatech, rybí filé napíchané fosfátama(který jsou zakázaný v pracích prostředcích) atd...Já si kosmetiku velmi pečlivě vybírám(jsem kosmetička) a vřele doporučuji kosmetiku KAREL HADEK. Ale je na každém co si kdo zvolí. Bety
OdpovědětVymazatAhoj :) ja jsem od ziaja zkousela olivovy krem a moc nadsena nejsem.. ale slysela sem od Peti o kremech s kozim mlekem a mam nutkani to zkusit :)
OdpovědětVymazatRecenze na olivovy krem: nikkiroses.blogspot.cz
Dobrý den,
OdpovědětVymazatprosím kde se dá tento pomerančové máslo sehnat? Nemohu ho nikde najít? Díky moc za radu.
Lenka
Moc děkuji za každý komentář, dělají mi ohromnou radost ❤️!